چمن مصنوعی نوعی کف پوش شبیه موکت است که بافتی متفاوت و الیافی با کیفیت بالاتر و مستحکمتر داشته و با رنگ بندی مناسب کاملا مشابه چمن طبیعی به نظر میرسد. چمن مصنوعی بسیار مقاوم تر از چمن طبیعی بوده و نیازمند نگهداری کمتری داشته  و هزینه ترمیم و نگهداری آن بسیار مقرون به صرفه میباشد. همچنین مشکلات تغییر کیفیت و سختی های نگهداری در مناطق بد آب و هوا را نداشته و جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی در محیطهای ورزشی و فضای سبز در مناطق غیر حاصلخیز است.

برای اولین بار در سال 1960 چمن مصنوعی در آمریکا تولید و در یک زمین ورزشی مورد آزمایش قرارگرفت. به تدریج استفاده از چمن مصنوعی به دلیل مزایای بسیار آن در سراسر دنیا رواج یافت و در کاربردها و فضاهای مختلفی به کار رفت.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی به ویژه در محیطهای ورزشی به شرح زیر است:

  • حذف هزینه های آماده سازی ، کاشت و آبیاری و نگهداری چمن مصنوعی. هزینه نگهداری چمن مصنوعی با فرض عمر مفید 10 ساله حدود 10% چمن طبیعی است.
  • قابلیت استفاده دائمی و در هر فصل و هر آب و هوایی از مزایای دیگر آن است. چمن مصنوعی در مناطق غیر حاصلخیز به سهولت نصب شده و نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ندارد. چمن طبیعی بعد از استفاده در مسابقات ورزشی نیاز به استراحت و تنفس دارد درحالیکه چمن مصنوعی را به طور مداوم میتوان مورد استفاده قرار داد. چمن طبیعی در طول یکسال حدود 350 ساعت قابلیت استفاده را دارد در حالیکه چمن مصنوعی بیش از 4000 ساعت در سال قابل بهره برداری میباشد.
  • از دیگر ویژگی های چمن مصنوعی یکنواختی کل سطح در تمام نقاط زمین میباشد که باعث کاهش خطاهای سهوی حین بازی و فعالیت ورزشی روی آن شود. در چمن طبیعی بع دلیل ایجاد حفره و سطوح نا هموار در زمان چمن زنی یا آسیب بخشهایی از سطح آن ،جهت حرکت توپ ورزشی را میتواند منحرف نماید.
  • مقاومت بسیار بالای چمن مصنوعی در برابر تنش و فشارهای ورزشی عمرآن را نسبت به چمن طبیعی بع مراتب افزایش میدهد.
  • در کشورهای خشک نظیر ایران که نگهداری و آبیاری دائمی زمین های چمن طبیعی دشوار است، استفاده از چمن مصنوعی برای ایجاد زمینهای ورزشی با کیفیت به شدت توصیه میشود.
  • از دیگر کاربردهای چمن مصنوعی اینجاد فضای سبز چشم نواز و کم هزینه میباشد به نحوی که با کمترین هزینه نگهداری فضایی چشم نواز ایجاد مینماید.

چمن های مصنوعی دارای انواع مختلف به لحاظ طرح ، نوع ، تراکم و اندازه الیاف بوده و با توجه به سلیقه و کاربری محیط نوع مورد نظر انتخاب میشود. مجموعه سُلان گرس با تجربه چندین ساله در عرضه و نصب انواع چمن مصنوعی در خدمت شما عزیزان میباشد.

چمن مصنوعی

شرکت سُلان گراس تنها نماینده رسمی شرکت دبلیوجی گراس که دارای فضای تولیدی با وسعت چندین هکتار و بزرگترین تولید کننده الیاف مصنوعی چمن در دنیا با بهره وری از بهترین مواد اولیه غیربازیافتی و استفاده از به روز ترین دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا جزء 6 شرکت بزرگ دنیا در تولید چمن مصنوعی می باشد که دارای گواهینامه های معتبر از کشورهای اروپایی و آمریکایی و استرالیا می باشد و شرکت سُلان گراس برای بهبود زمین های ورزشی(فوتبال، بیس بال، تنیس، زمین های گلف) و زیباسازی فضاهای باز(پارک ها، مدارس، مهدکودک ها، هتل ها، ویلاها، تالارها و روف گاردن) اقدام به واردات و عرضه انواع چمن های فوتبالی و تزئینی به صورت تخصصی با طول عمر بسیار بالا و بلندترین زمان گارانتی و قیمت غیرقابل رقابت در بازار نموده است.

برای مشاوره تخصصی در امور خرید و توضیحات بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید
09128364945
02155260039